خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

آشنایی با گریپ دوربین

Green Light

Call Me a Panda
DaisY
8/25/20
199
گریپ (grip) یک ابزار خارجی با باتری مضاعف است که با اتصال به خشاب باتری دوربین، مدت زمان استفاده آن را دو برابر می‌کند. در برگه راهنمایی که در این مطلب تهیه شده، نحوه عملکرد گریپ و اجزای داخلی آن نمایش داده شده است.

چه زمانی از گریپ استفاده کنیم؟


باتری منبع تغذیه تمام اجزای دوربین به حساب می‌آید. روشن کردن صفحه نمایش، پردازشگر، مدار مجتمع، موتور داخلی و فلش خارجی و … همه به این نیرو نیاز دارند. فلش دوربین، با هربار استفاده، برای شارژ دوباره، توان زیادی از باتری مصرف می‌کند. شرایطی همانند آب و هوا نیز روی این موضوع تاثیر بسزایی دارند.


Travel_photography_tips_CBZ59.travel.gr_motorدر دوربین‌های فیلم‌برداری، می‌توان با اتصال دوربین به شارژر، به طور مستقیم از آن استفاده کرد، اما این کار در دوربین‌های عکاسی میسر نیست. در اینجا می‌توان گریپ را جایگزین باتری معمولی کرد. اگر قرار است زمان زیادی را بدون برق سپری کنید، استفاده از گریپ پیشنهاد می‌شود. این وسیله با دو برابر کردن توان باتری، در بی‌نیازی از شارژ باتری در زمان‌هایی که زمان عکاسی طولانی است، نقش چشمگیری ایفا می‌کند.

اجرا داخلی


grip_low


طراحی


گریپ‌ها با توجه به اندازه‌شان، باعث می‌شوند دوربین به طور کامل در دست بنشیند، و آنهایی که انگشتان درشتی دارند، دیگر از کوچکی دوربین رنج نبرند. همچنین با توجه به سطح صاف و وزن گریپ، به هنگام استفاده از لنزهای بزرگتر، تعادل دوربین به خوبی حفظ می‌شود و می‌توان بدون استفاده از سه پایه دوربین را در یک سطح صاف قرار داد.
NIK50.zone_4.Step_2_larger_sizeروی بعضی از گریپ‌ها یک دکمه شاتر مجزا برای عکاسی در حالت من‍ظره یا پرتره قرار گرفته است. این دکمه طوری طراحی شده که به راحتی انگشت روی آن قرار می‌گیرد، تا از کارایی دوربین، حتی زمانی که ابعاد آن بزرگ‌تر شده است، کاسته نشود.


گریپ‌ها در انواع و مدل‌های مختلف در بازار موجودند و قیمت آن تقریبا از ۳۰۰ هزار تومان به بالا است. با کمی جست‌ و جو می‌توانید باتری متناسب با دوربین‌تان را پیدا کنید.

منبع: 1001بوم
 
بالا پایین