خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

آنابل‌های واقعی در خانه متروکه

DaniyaL

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
مدیریت
8/27/20
360
کره خاکی ما پر از مکان‌های مرموز مشهوری است که از داستان پشت آن‌ها بی‎خبریم. بعضی از این اماکن به مرور زمان مقصد پرطرفدار گردشگران نترسی شده است که مسافت‌های زیادی را برای رسیدن به آن‎ها طی می‎کنند تا ماجراجویی و شجاعت‌شان را به رخ بکشند. خانه‌های متروکه هم ازجمله این مکان‌های مرموز است که گاهی تنها بی‌اعتنایی به آن‎ها و مخروبه شدن‎شان، داستان‌پردازی‌های زیادی را باعث شده و زودباوران را فریب داده است. اگر این دست سوژه‎ها برای‎تان جالب است، ما مسیر سفر به یکی از این مکان‌های اسرارآمیز را برای شما کوتاه کردیم؛ در پرونده مجهول این هفته به خانه‌ای پرحاشیه سر می‎زنیم.

آنابل‌های واقعی در خانه متروکه


آیا خانه مرموز پناهگاه مسافران مرده است؟

یک خانه قدیمی در منطقه تاریخی «نیوهامبورگ» نیویورک قرار دارد که گفته می‌شود تعدادی مانکن فروشگاهی جوری شبیه فیلم «آنابل» در آن زندگی می‌کنند. این مانکن‌ها در قد و اندازه انسان واقعی هستند. بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ این خانه به لطف رسانه‌های مجازی بیش از پیش به مردم شناسانده شد و از همان زمان گزارش‌های متعددی درباره تغییر لباس مانکن ها، آرایش موها، ژست‌های حرکتی، موقعیت‌های مکانی و حتی لوازمی که اطراف آن‌ها قرار دارد، ارائه شده است.

مثلا بعضی‎ها ادعا کرده‎اند که در روز‌های آفتابی مانکن‌ها را در ایوان درحال مطالعه دیده‎اند یا در روز‌های بارانی شاهد بوده‎اند که آن‎ها برای فرار از سرما و باران در داخل خانه پناه گرفته‌اند. همسایه‌ها گزارش داده‌اند که در شب‌های خاصی نور ضعیفی از پشت پرده تیره‌رنگ آشپزخانه قابل دیدن است، اما هیچ‌کس نمی‌داند چه کسی در آن‎جا زندگی می‌کند. صاحب خانه کیست؟

چه کسی ممکن است باعث حرکت و تغییر شکل این مانکن‌ها باشد؟ آیا یک نیروی ماورای طبیعی پشت حرکات وهم‌آور مانکن‌ها وجود دارد؟ تا امروز پاسخ این سوالات همچنان یک معماست. تاریخچه این ملک به‌طور دقیق مشخص نیست، اما براساس گفته اهالی محل، ساخت خانه به سال ۱۸۴۵ میلادی برمی‌گردد و گویا در یک شب سرد در فوریه ۱۸۷۱، یک قطار باری ۲۵ واگنی از ریل خارج می‌شود و سر از این خانه و زمین‌های اطراف آن درمی‌آورد. در این حادثه ۲۲ نفر جان‎شان را در آتش‌سوزی ازدست می‎دهند و زمین‌های کشاورزی اطراف نابود می‌شود.

گمانه‌زنی‌ها درباره این خانه چیست؟

درباره این خانه نظریه‌های جالبی ارائه شده است؛ از جمله این که این مانکن‌ها احتمالا به نشانه افراد کشته شده در حادثه قطار در این خانه قرار داده شده‌اند، اما معلوم نیست توسط چه کسانی. برخی هم معتقدند که این مانکن‌ها را روح افراد کشته شده به تسخیر درآورده‎اند و این عروسک‌ها سعی دارند پیام یا کلید حل این معما را به زندگان بدهند. عده‌ای هم بر این باورند که مانکن‌ها ترفند خلاقانه صاحب ملک برای جلب توجه مردم به خانه‌اش است.

به‌تازگی همسایه‌ها به چند رسانه که اخبار مانکن‌ها را به‌طور جدی دنبال می‌کنند، خبر داده‌اند که عروسک‌ها به خانه جدیدی خیلی‌دورتر از محل قبلی نقل مکان کرده‌اند و به‌دلیل طولانی بودن مسیر خانه تقریبا ازدسترس و کنجکاوی رهگذران دور مانده‌اند. درنهایت این پرسش بی‌پاسخ باقی می‌ماند که آیا این ساکنان عجیب واقعا تسخیر شده‌اند یا فقط پای یک افسانه ساختگی با همدستی اهالی محل برای جلب توجه مردم به این منطقه درمیان است؟
 
بالا پایین