خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

انواع جنسیت اسامی در زبان آلمانی

Majid.JD

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
موسس
8/18/20
771
انواع جنسیت اسامی در زبان آلمانی

شاید از اطلاع داشته باشید که در زبان آلمانی (مانند عربی و بر خلاف فارسی و انگلیسی) تمامی اسامی دارای جنسیت هستند. وقتی داریم از تمام اسامی صحبت می کنیم به این معناست که حتی اسامی مثل گلدان، شجاعت، خوابگاه، غروب و … هم دارای جنسیت هستند.

اصلی ترین روش برای اطلاع از جنسیت یک اسم توجه به حرف تعریف آن است. در رابطه با معنای این حروف جلوتر در این درس صحبت خواهیم کرد. اما باید بدانید که هر یک از جنسیت ها در زبان آلمانی با یک حرف تعریف مجزا نشان داده می شود. این حروف تعریف عبارتند از:

der :برای نشان دادن اسامی مذکر

die :برای نشان دادن اسامی مونث

das : برای نشان دادن اسامی خنثی
با توجه به گفته های بالا آیا می توانید بگویید جنسیت اسم die Frau (به معنای زن) چیست؟
با توجه به اینکه حرف تعریف die نشان دهنده اسامی مونث است پس این اسم یک اسم مونث است. (البته در این مورد امکان تشخیص از روی معنای اسم نیز وجود داشت)

تمرین: جنسیت اسامی زیر را مشخص کنید:

das Haus(خانه)

die Tür(درب)

das Fenster(پنجره)

die Wand(دیوار)

der Tisch(میز)

der Stuhl(صندلی)

die Küche(آشپزخانه)

das Badezimmer (حمام)

die Garage (گاراژ یا پارکینگ)
همانطور که در تمرین های بالا دیدید رویه خاصی برای تشخیص جنسیت اسامی وجود ندارد (البته قوائد گرامری پیچیده ای هستند که کمی میتوانند در تشخیص به شما کمک کنند). در نتیجه بهترین روش برای یادگیری جنسیت اسامی حفظ کردن آن به همراه اسم است. پس معمولا به همه زبان آموزان توصیه می کنیم اسامی را به همراه حرف تعریف حفظ کنند نه به صورت جداگانه تا جنسیت اسم نیز به همراه آن در خاطر شما باشد. همه لغت نامه های زبان آلمانی این حرف تعریف را در کنار اسم می گذارند تا به شما در تشخیص جنسیت اسم کمک کنند پس اگر جنسیت یک اسم را نمی شناختید کافی است به لغت نامه مراجعه کنید.منبع: بیاموز
 
بالا پایین