خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

باورنکردنی؛ خود رئال مادرید هم نمی‌توانست در سوپرلیگ شرکت کند!

Majid.JD

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
موسس
8/18/20
771
رئال مادرید در روزهای اخیر یکی از عجیب ترین مقاطع تاریخ خود را سپری کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، پروژه برگزاری رقابت های سوپرلیگ تنها 48 ساعت به طول انجامید و با انصراف اغلب تیم های شرکت کننده، این برنامه جنجالی خیلی زود ملغی شد. از رئال مادرید و فلورنتینو پرز به عنوان نیروهای اصلی پیاده شدن این پروژه نام برده شده بود و حتی پرز ریاست مجمع رقابت های سوپرلیگ را نیز بر عهده داشت. اما نشریه آ.اس فاش کرد طبق قوانین باشگاه رئال مادرید، این تیم تقریبا حق شرکت در سوپرلیگ اروپا را نداشته است.در ماده سه و چهار قوانین داخلی باشگاه رئال مادرید آمده که این باشگاه باید در رقابت هایی شرکت بکند که مورد قبول فدراسیون فوتبال اسپانیا است. تقریبا تردیدی وجود نداشت که فدراسیون فوتبال این کشور اجازه خروج رئال مادرید از لیگ قهرمانان و شرکت در سوپرلیگ را نمی داد، زیرا اینگونه رقابت های لالیگا تحت الشعاع قرار می گرفت و از اعتبار این مسابقات کم می شد.

رئال مادرید برای تغییر این قانون نیاز به رای دو سوم اعضای مجمع خود داشت که در واقع هم نظر کردن آنها در مورد این پروژه جنجالی بسیار دشوار بود و بعید به نظر می رسید فلورنتینو پرز توانایی انجام چنین کاری را داشته باشد. طبق قوانین فعلی، رئال مادرید حتی قادر به تخطی از قوانین فیفا و یوفا هم نیست، زیرا فدراسیون فوتبال اسپانیا زیر مجموعه ای از این دو نهاد قدرتمند محسوب می شود.

در واقع فلورنتینو پرز باتجربه برای شرکت در تورنمنتی اینقدر اصرار داشت که حتی از حضور تیم خودش در آن مطمئن نبود. رئیس باتجربه رئال مادرید در ساعات اخیر انتقادات زیادی را متحمل شده و بسیاری خواهان استعفای او شده اند.

 
بالا پایین