خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

بهترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر اساس نمره راتن تومیتوز

 • شروع کننده موضوع Hector
 • تاریخ شروع

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
در این مقاله قرار است به فیلم‌های اکشن سال ۲۰۱۹ از نگاه وب‌سایت راتن تومیتوز بپردازیم و ببینیم که این فیلم‌ها از نگاه میانگین نمرات منتقدان چه رتبه‌ای را دریافت کرده‌اند.
مثل هر سال شاهد نمایش و اکران فیلم‌های اکشن متعددی بودیم که در بین این آثار شاهد بازگشت مجموعه‌های کلاسیک و قدیمی مثل مجموعه فیلم Rambo تا نسخه آمریکایی برخی از فیلم‌های مثل فیلم Miss Bala بودیم و همچنین جان ویک و کیانو ریوز هم برای جشنواره جدید قتل‌ها نیز در طول سال ۲۰۱۹ بازگشتند و صد البته اولین اسپین‌آف مجموعه فیلم Fast and Furious نیز در طول سال منتشر شد. در این مقاله قرار است نگاهی به بهترین فیلم‌های اکشن سال براساس نمره راتن تومیتوز داشته باشیم. این فهرست شامل فیلم‌هایی است که تقریبا به سبک فیلم‌های اکشن دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی و ترکیبی از فیلم اکشن و علمی تخیلی مثل فیلم Alita: Battle Angel هستند یا فیلم‌های ابرقهرمانی در فهرست قرار ندارند.
 

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
فیلم Miss Bala


Miss Bala
دوشیزه بالا
 • کارگردان: کاترین هاردویک
 • بازیگران: جینا رادریگز، آنتونی مکی و اسماعیل کروز کوردووا
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۲۲
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۵.۷
فیلم سینمایی Miss Bala یکی از آخرین اقتباس‌های هالیوودی یک فیلم خارجی است که نه‌تنها به موفقیت و کیفیت قسمت اصلی نرسیده و حتی آن را بهبود ببخشد، بلکه کیفیتی به مراتب پایین‌تری را ارائه داده است. فیلم دوشیزه بالا اقتباسی از یک فیلم مکزیکی به همین نام است که در سال ۲۰۱۱ تولید و منتشر شده بود که داستان گلوریا فونتس که یک چهره‌پرداز در شهر لس آنجلس است، را دنبال می‌کند که او در ادامه برای دیدن بهترین دوست خود به تیخوانا در کشور مکزیک سفر خواهد کرد و در ادامه او وارد دنیای خلافکارها و کارتل مواد مخدر می‌شود که این تنها شروع یک فیلم اکشن است. اگرچه سازندگان فیلم امید زیادی داشتن تا با بهره بردن از ستارگانی چون جینا رادریگز و آنتونی مکی فیلم به اثری موفق تبدیل شود، اما نتیجه کار نه توانست نظر مثبت بسیاری از منتقدان را دریافت کند و نه تماشاگران استقبال خوبی از فیلم کردند. بسیاری از منتقدان عقیده دارند که فیلم Miss Bala در ارائه توازن بین صحنه‌های درام و اکشن با مشکل مواجه بوده و همچنین در ارائه یک داستان قانع‌کننده و جذاب نیز شکست خورده است.
 

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
فیلم Gemini Man


Gemini Man
جمینی من
 • کارگردان: انگ لی
 • بازیگران: ویل اسمیت، مری الیزابت وینستد، کلایو اوون و بندیکت وانگ
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۲۴
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۵.۷
چی می‌شد در یک فیلم شاهد دوتا ویل اسمیت باشیم؟ جواب سؤال در فیلم Gemini Man قرار دارد که در این فیلم اکشن شاهد حضور اسمیت در نقش نسخه جوانی و نسخه کهنسالش هستیم که او هر دو نقش را با کمک فناوری جلوه‌های ویژه که امروز بسیار پیشرفت کرده، بازی کرده است. فیلم Gemini Man داستان یک مامور پا به سن گذاشته‌ی آژانس امنیت ملی با نام هنری با بازی ویل اسمیت، را دنبال می‌کند که در آستانه‌ی بازنشستگی از طرف سازمان مورد هدف مرگ قرار می‌گیرد. او در ادامه متوجه می‌شود کسی که برای کشتن وی آمده، یک نسخه‌ی جوان‌شده و تکامل‌یافته از خودش است که قرار است جایگزین وی در آینده شود. فیلم Gemini Man با وجود بهره بردن از انگ لی به‌عنوان کارگردان و عملکرد رضایت بخش بازیگران مثل ویل اسمیت و مری الیزابت وینستند و همچنین با پشتیبانی جلوه‌های ویژه چشم نواز و عملکرد فنی خوب، در ارائه یک داستان علمی تخیلی و پر هیجان نتوانسته خیلی موفق باشد و با وجود پتانسیل‌های زیادی که در فیلم وجود داشت، سازندگان فیلم نتوانستند از آن به خوبی استفاده کنند.
 

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
فیلم Rambo: Last Blood


Rambo: Last Blood
رمبو: آخرین خون
 • کارگردان: آدریان گرونبرگ
 • بازیگران: سیلوستر استالونه، پاز وگا و آدریانا بارازا
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۲۶
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۷
مقاله مرتبط
 • واکنش منتقدان به فیلم Rambo: Last Blood - رمبو: آخرین خون

فیلم Rambo: Last Blood آخرین ماجراجویی جان رمبو، یکی از محبوبترین‌ شخصیت‌های اکشن تاریخ سینما است که بار دیگر شاهد حضور سیلوستر استالونه در قامت جان رمبو هستیم. قسمت پنجم فیلم Rambo بار دیگر داستان جان رمبو را روایت خواهد کرد که او بیشتر زمان خود را به مزرعه داری سپری می‌کند و زمانی‌که کارتل‌های مواد مخدر مکزیک دختر یکی از دوستانش را می‌دزدند، به‌دنبال آن‌ها به کشور مکزیک می‌رود و حال جان رمبو باید با یکی از قدرتمندترین کارتل‌های مواد مخدر دنیا روبه‌رو شود و با آن مبارزه کند. بااین حال، فیلم به پایانی ناامید کننده برای جان رمبو تبدیل می‌شود و فیلم بدون داشتن حرف جدیدی به داستان این شخصیت محبوب خاتمه می‌دهد و صحنه‌های اکشن و رتبه بندی بزرگسال فیلم نتوانسته مشکلات فیلمنامه و کارگردانی فیلم Rambo: Last Blood را رفع کند.
 

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
فیلم Into the Ashes


Into the Ashes
درون خاکستر
 • کارگردان: آرون هاروی
 • بازیگران: فرانک گریلو، لوک گریمز و مارگریت مورو
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۲۸
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۶
فیلم Into the Ashes یکی از اون فیلم‌های بی سروصدای امسال بود که بدون اینکه کسی خبر داشته باشد، تابستان امسال منتشر شد. این فیلم اکشن داستان نیک برنر را دنبال می‌کند که ازدواج کرده و اعتقاد دارد که به‌راحتی می‌تواند از گذشته خشن و خلافکاریش فرار و زندگی جدیدی را شروع کند. اما همکاران قدیمی نیک پولی که از آن‌ها دزدیده را فراموش نکرده‌اند و حال همسر او را برای به‌دست آوردن پول خود می‌دزدند. داستان فیلم Into the Ashes را شاید بارها در فیلم‌های اکشن زیادی مشاهده کرده بودیم و طبق گفته منتقدان فیلم تلاشی برای ارائه یک روایت متفاوت هم نکرده، اما در مجموع فیلمی است که می‌تواند برای حدود ۹۰ دقیقه بیننده را سرگرم کند و داستان بدون اینکه شاخ و برگی بهش داده شود و با یک روند عادی در تمام زمان فیلم طی می‌شود. بااین حال، فیلم Into the Ashes تا حدودی توانسته با تکیه بر فرمول موفق چند فیلم مشابه نظر بینندگان را جلب کند.
 

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
فیلم Shaft


Shaft
شفت
 • کارگردان: تیم استوری
 • بازیگران: ساموئل ال جکسون، جسی آشر، ریچارد رودنتری و رجینا هال
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۳۲
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۴

در ادامه ساخت دنباله برای فیلم‌های قدیمی، امسال شاهد اکران فیلم Shaft بودیم تا سومین عضو خانواده شفت را مشاهده کنیم. پیش از این ریچارد رودنتری در سه فیلم و ساموئل ال. جکسون در یک فیلم نقش شفت جان شفت را بازی کرده بودند و حال جسی آشر نقش سومین جان شفت را در قسمت جدید آن بازی کرده که تمرکز این فیلم روی پسر دومین جان شفت بوده که مامور FBI و یک متخصص امنیت سایبری است که برای حل پرونده‌ای پیچیده، با پدرش و در ادامه پدر بزرگش یک تیم عملیاتی را تشکیل می‌دهد. شاید بازگشت جان شفت و فیلم Shaft در ابتدا خبر خوبی برای طرفداران آن بوده باشد، اما نتیجه کار تنها یک ناامیدی بزرگ برای آن‌ها بوده و نه‌تنها بسیاری این دنباله را بی‌مورد دانسته‌اند، بلکه انتقاد زیادی از محتوای آن نیز شده و تیم استوری ظاهرا در یک مجموعه دیگر هم نتوانسته عملکرد خوبی داشته باشد و حتی جکسون و رودنتری هم نتوانسته‌اند ضعف‌های کارگردانی و فیلمنامه فیلم را پوشش دهند.
 

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
فیلم Anna


Anna
آنا
 • کارگردان: لوک بسون
 • بازیگران: ساشا لوس، لوک ایوانز، کیلین مورفی و هلن میرن
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۳۶
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۶
پس از تجربه موفق فیلم Lucy و تجربه تلخ فیلم Valerian and the City of a Thousand Planets، لوک بسون بار دیگر به سراغ فیلم‌های اکشن رفت و فیلم Anna را کارگردانی کرد. با اینکه بسیاری امیدوار بودند تا بسون از تجربه قبلی خود درس گرفته باشد، اما ظاهرا بسون فعلا قرار نیست تجربه دیگری مثل فیلم Leon: The Professional یا فیلم The Fifth Element را به ما ارائه دهد. فیلم که داستان یک دختر به‌نام آنا با توانایی‌های منحصر‌به‌فرد را دنبال می‌کند، با اینکه مفهوم نه چندان جدید، ولی جذابی دارد، اما تو ارائه یک فیلم اکشن با داستان خوب و منسجم چندان موفق نیست. شاید تنها خبر خوب برای طرفداران این باشد که بسون توانسته صحنه‌های اکشن مشابه کارهای خود را خلق کند، اما فیلم حرف جدیدی برای گفتن ندارد و حتی می‌توان نسخه بهترش را در آثار قبلی این کارگردانی فرانسوی مشاهده کرد. فیلم Anna با ترکیبی از بازیگران تازه‌کار مثل ساشال لوس و بازیگران مطرحی مثل لوک ایوانز و کیلین مورفی و حتی با بودجه ۳۰ میلیون دلاری، یک شکست تجاری دیگر در کارنامه بسون بود و شاید خبر بد برای او هم این بود که حتی در کشور خودش یعنی فرانسه نیز استقبال خوبی از فیلم نشد.
 

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
فیلم Angel Has Fallen


Angel Has Fallen
انجل سقوط کرده است
 • کارگردان: ریک رومن وو
 • بازیگران: جرارد باتلر، مورگان فریمن، تیم بلیک نلسون ، هولت مک‌کالانی و لنس ردیک
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۳۹
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۷

بعضی مواقع شاید انتظار ساخت دنباله برای یک فیلم نداشته باشیم و شاید کسی هم منتظر نباشد و فیلم Angel Has Fallen از اون دسته از فیلم‌‌ها است. این فیلم درواقع دنباله فیلم Olympus Has Fallen و London Has Fallen بود و با اینکه نقدهای متوسطی را دریافت کرده بود، اما با واکنش بهتری نسبت به قسمت قبلی مواجه شد و حتی فروش بهتری را هم در گیشه تجربه کرد. فیلم Angel Has Fallen بار دیگر داستان مایک بانینگ را دنبال می‌کند که وظیفه دارد تا از رئیس جمهور آمریکا در تعطیلات محافظت کند، اما یک گروه تروریستی به آن‌ها حمله می‌کند که سازمان CIA تصور می‌کند که مایک بانینگ قصد ترور رئیس جمهور را داشته است و حال او باید تلاش کند تا بی‌گناهی خود را ثابت و فردی را که پشت این اتفاقات بوده، پیدا و دستگیر کند. او در این راه از پدرش کمک خواهد گرفت که اکنون فردی سالخورده، اما تنها فرد قابل اعتماد او است. منتقدان اعتقاد دارند که علاوه‌بر داستان کلیشه‌ای و تکراری، فیلم Angel Has Fallen به‌عنوان یک فیلم اکشن فراموش شدنی و یکبار مصرف می‌تواند بیننده را سرگرم کند و همچنین پایان بندی نسبتا مناسبی برای این سه‌گانه است که البته شاید چند سال دیگر کمتر کسی در مورد آن حرف بزند.
 

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
فیلم The Kid


The Kid
کید
 • کارگردان: وینسنت دن آفریو
 • بازیگران: ایتن هاک، کریس پرت و دین دی‌هان
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۴۵
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۵.۹
وینسنت دن آفریو با اینکه بیشتر برای بازی در نقش ویلسون فیسک در سریال Daredevil شناخته می‌شود، اما در فیلم The Kid برای اولین‌بار به پشت دوربین رفته و این فیلم را کارگردانی کرده است. فیلم The Kid داستان ریو را دنبال می‌کند که در ایالت‌های جنوب غربی آمریکا به‌همراه خواهرش سارا برای فرار از دست عموی شرور خود در حال فرار است و در طول این سفر با یک کلانتر به‌نام بیلی د کید آشنا می‌شود که در ادامه مشخص می‌شود هدف مشترکی دارند. فیلم درواقع براساس زندگی بیلی د کید و براساس یک داستان واقعی ساخته و منتشر شده است. در دوره امروز که کمتر فیلم وسترن با کیفیت خوبی تولید می‌شود، بسیاری امید داشتند تا فیلم The Kid اثر قابلی قبولی باشد، اما این فیلم درنهایت مثل بیشتر فیلم‌های وسترن چند سال اخیر هالیوود تبدیل شد که بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند که این فیلم نتوانسته تجربه جدیدی را ارائه دهد و مشکلات بیشتر فیلم‌های این سبک که در طول سال‌های گذشته منتشر شده، را یدک می‌کشد.
 

Hector

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
8/27/20
436
فیلم Fast and Furious Presents: Hobbs and Shaw


Fast and Furious Presents: Hobbs and Shaw
سریع و خشمگین تقدیم می‌کند: هابز و شاو
 • کارگردان: دیوید لیچ
 • بازیگران: دواین جانسون، جیسون استاتهام، ونسا کربی و ادریس البا
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۶۷
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۶

پس از موفقیت مجموعه فیلم Fast and Furious، حال یونیورسال به سراغ ساخت اسپین آف از این مجموعه فیلم اکشن بسیار محبوب رفته و فیلم Fast and Furious Presents: Hobbs and Shaw اولین فیلم فرعی این مجموعه است که تمرکز آن روی دو شخصیت لوک هابز با بازی دواین جانسون و دکارد شاو با بازی جیسون استاتهام است. داستان فیلم از جایی شروع می‌شود که هتی شاو با بازی ونسا کربی، که خواهر دکار شاو است، یک سلاح کشتار جمعی را به خود تزریق می‌کند و حال بریکستون با بازی ادریس البا، به‌دنبال باز پس گرفتن این سلاح است. فیلم با اینکه در دنیای سریع و خشن جریان دارد، اما درواقع می‌توان گفت که تقریبا در بیشتر موارد شباهت چندانی به فیلم‌های مجموعه ندارد و بیشتر یک فیلم اکشن دیوانه‌وار است که اغراق برخی از صحنه‌ها بیش از هر قسمت دیگر این مجموعه افزایش یافته است. فیلم Hobbs and Shaw با اینکه در ارائه یک داستان و فیلمنامه شکست می‌خورد و حتی با وجود پتانسیلی که دارد نمی‌تواند در بین رتبه‌های اول مجموعه قرار بگیرد، اما به فیلمی سرگرم کننده تبدیل می‌شود که اگر تنها دو ساعت به‌دنبال منطق و داستان نباشید، به‌راحتی می‌تواند بیننده را سرگرم کند. همچنین ترکیب جانسون و استاتهام نیز دوباره جواب داده و درکنار آن‌ها ونسا کربی هم یکی از ستارگان فیلم بوده که شیمی خوب او با استاتهام شاید باعث ساخت فیلم فرعی دیگری از فیلم Fast and Furious شود که تمرکز آن تنها روی خانواده شاو باشد.
 
بالا پایین