خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

بهترین کتاب های روانشناسی شخصیت

Green Light

Call Me a Panda
DaisY
8/25/20
199
روانشناسی شخصیت با کتاب
به مجموعه ویژگی های اخلاقی و رفتاری هر فرد "شخصیت" گفته می شود. هر شخص باید به شناخت صحیح از شخصیت خود برسد تا در صورت بروز اختلالات، آمادگی غلبه بر مشکلات پیش آمده را داشته باشد .


دراین جا به این سوال می رسیم که، چه باید کرد؟ برای رسیدن به درک بهتر از خصوصیات خوب و بد، و یا برای تقویت و بهتر شدن شخصیت، باید مطالب و منابع مناسبی را مطالعه کرد و به فهم درستی از مشخصات درونی رسید. در ادامه لیستی از کتاب های روانشناسی شخصیت در دسترس شما قرارگرفته است. برای خرید کتاب روانشناسی می توانید از وبسایت گاج مارکت استفاده کنید

کتاب نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد
آلبرت الیس وآرتور لانگ در این کتاب می گوید:در این کتاب هدف این است تا به شما نشان دهیم چطور می توانید فعال، سرزنده و با شور و نشاط و حتی متوقع زندگی کنید و قربانی تلاش های خودتان نباشید. ما مجموعه قدرتمندی از مهارت ها را به شما می دهیم تا رؤسا، همکاران، ناظران، همسر بچه ها والدین همسایه ها، دوستان، عزیزان و دیگر کسانی که هر روز با آن ها سروکار دارید، نتوانند اعصابتان را به هم بریزند.

"گاهی اوقات مردم به اشتباه نگران هستند که مبادا با تفکر درباره ترجیحات واقع بینانه، همه احساساتشان را از دست بدهند و ازاین رو کسل کننده، ملال آور، سرد و بی احساس شوند. هیچ چیز نمی تواند از حقیقت بالاتر باشد!"

کتاب هنر و علم خودشناسی
این کتاب نوشته پیتر هالینز بوده ومقدمه و سرآغاز خوبی برای مبحث خودشناسی و شخصیت شناسی است که خواننده را به خوبی با نظریات و تئوری های مهم و اصلی حوزه شخصیت آشنا می کند.

"تمام موجودات زنده ، فارغ از این که متعلق به کدام گونه اند یک شخصیت و هویت منحصربه فرد، یکتا و یگانه دارند. از نظر بیولوژیک، بسیاری معتقدند که ما ویژگی های شخصیتی به خصوصی را از پدر و مادرمان به ارث می بریم، فارغ از اینکه از آن ویژگی های خوشمان بیاید یا نه..." این کتاب یکی ار بهترین کتاب های روانشناسی شخصیت است.

کتاب ارزش خود را بدانید
آنچه که خداوند آفریده را دست کم نگیرید ؛ جمله معروف از کتاب روانشناسی شخصیت فوق، نوشته جول اوستین ، که در آن ارزش قائل شدن برای خود و تاثیرش در زندگی را مورد بررسی قرار می دهد.

"اگر شما همواره در حال اثبات کردن چیزی به دیگران هستید انگار دارید روی تردمیل می دوید (درجا می زنید. کافیست به یک نفر ثابت کنید که شما خوب هستید، آن وقت می بینید که نیاز دارید خودتان را به افراد دیگر هم ثابت کنید و این یک چرخه ی پایان ناپذیر است. "

کتاب اثر مرکب
این اثر فوق العاده نوشته دارن هاردی نویسنده آمریکایی بوده؛ اگر تمام قوانین ذکر شده در آن را به درستی انجام دهید، قدم در راه موفقیت نهاده اید. ( خرید کتاب های موفقیت)

"ما همه می توانیم انتخاب های بسیار خوبی داشته باشیم. ما می توانیم همه چیز را کنترل کنیم. این در توانایی ماست که همه چیز را تغییر دهیم. به جای اینکه غرق در گذشته شویم، باید دوباره انرژی خود را جمع کنیم، می توانیم از تجربیات گذشته برای حرکت های مثبت و سازنده استفاده کنیم."

کتاب تختخوابت را مرتب کن
کتاب روانشناسی شخصیت

ویلیام اچ. مک ریون، دریاسالار بازنشسته آمریکایی، در کتاب بسیار معروف تختخوابت را مرتب کن می گوید:برای تغییر جهان باید از کارهای بسیار کوچک شخصی خودمان شروع کنیم. او می گوید اگر می خواهید دنیا را تغییر دهید و آن را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنید، از رختخواب خود شروع کنید.
"اگر، تمام روز، احساس ترحم کنید و از رفتاری که با شما شده است غمگین باشید، به خاطر سهمی که در زندگی نصیب تان شده است ناله کنید، فرد یا چیز دیگری را به خاطر شرایط بدتان مقصر بدانید، زندگی طولانی تر و سخت تر می شود. اما اگر حاضر نباشید دست از رویاهایتان بکشید، قامتتان را صاف کنید و در برابر شرایط سخت استقامت داشته باشید، زندگی می شود آنچه از آن انتظار دارید و می توانید آن را زیبا کنید. هرگز زنگ را نزنید!"
کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید
جفری ای. یانگ، نویسنده این اثر در کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید می گوید:من و ژانت کلوسکو، روش جدیدمان برای تغییر الگوهای دیرپای زندگی را با شما در میان می گذاریم. در این کتاب به شناسایی و چالش با یازده تله زندگی می پردازیم که به مشکلات اساسی و مخرب زندگی دامن می زنند. به عبارتی، مشکلات زندگی آتشی است که از گور این تله ها برمی خیزد.
"آیا مدام به سمت رابطه با افرادی کشیده می شوید که با شما سرد برخورد می کنند؟ آیا حس می کنید که نزدیک ترین افراد به شما، به اندازه کافی به شما اهمیت نمی دهند یا درکتان نمی کنند؟ آیا حس می کنید که ذاتا فردی دچار کمبود هستید که هیچ کس نمی تواند شما را بپذیرد یا دوست داشته بدارد؟"
انسان در جستجوی معنا
خرید کتاب روانشناسی

اگر می خواهید به اندوخته های زندگی تان اضافه نمایید و درکی فراتر از ذهن در زندگی داشته باشید، انسان در جستجوی معنا را بخوانید. این کتاب نوشته ویکتور فرانکل بوده که در آن خاطراتی از وضعیت خود و سایر قربانیان اردوگاه اجباری جنگ دوم جهانی بیان می کند.
"در اردوگاه کار اجباری ما نمی توانستیم دندان هایمان را مسواک بزنیم. با این حال و باوجود کمبود ویتامین لثه هایمان سالم تر از پیش بود. اتفاق می افتاد به علت لوله های یخ بسته نمی توانستیم خود را یا حتی قسمتی از بدنمان را بشوییم. بااین حال زخم دست هایمان که به گل و کثافت آلوده بود چرک نمی کرد."
منبع: نمناک
 
بالا پایین