خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

راه کارهایی برای از بین بردن جوش های سر سیاه

mohamadali

ProfessionaL
3/6/21
92


در این مقاله راه کارهایی برای از بین بردن جوش های سر سیاه به شما ارائه می دهیم:


۱) شیر: در ابتدا شما باید صورت خود را کاملا با آب شسته و پاک کنید به طوری که صورت شما مرطوب بماند سپس شیر را به صورت دایره ای و آرام روی جوش های سر سیاه خود بزنید و این کار را برای مدت ۳ تا ۵ دقیقه انجام دهید، سپس آبکشی نمایید. شما همچنین می توانید از جوش شیرین و آب . آبلیمو و شکر یا نمک و خامه ترش هم می توانید همانند شیر استفاده کنید.


۲) عسل: نیازی به مرطوب بودن صورتتان نیست. شما با استفاده از انگشتتان باید عسل را روی جوشهای سر سیاه خود بزنید و شروع به نوازش مناطقی کنید که جوشهای سر سیاه در آنجا وجود دارد این کار را برای مدت ۳ دقیقه یا بیشتر انجام دهید سپس با آب بشویید.

۳)تخم مرغ: این روش برای کسانی که پوست سفیدی دارند موثر است.سفیده تخم مرغ را با استفاده از انگشت به کل صورت زده و می گذاریم خشک شود برای بار دوم هم این کار را تکرار می کنیم و به مدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا کاملا خشک شود ممکن است احساس کنید پوست شما در حال کشیده شدن است بعد از ۱۵ دقیق با استفاده از لیف حمام که باید گرم و مرطوب باشد آرام شروع به پاک کردن لایه می کنید.

۴) ماسک گل رس آرایشی: یک قاشق غذاخوری خاک رس و یک قاشق غذا خوری سرکه سیب یا آب خالص را با هم مخلوط کنید و سپس کل صورت یا قسمت هایی که جوش های سر سیاه دارند را تمیز کنید و این مخلوط را روی آن بزنید و برای مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بگذارید تا خشک شود سپس با استفاده از لیف گرم و مرطوب حمام چند ثانیه روی ماسک نگه دارید و بعد پاک کنید.

۵) مسواک تمیز و لیمو ترش : علاوه بر همه این روش ها روشی موضعی را به شما پیشنهاد میکنیم با استفاده از یک مسواک تمیز و یک لیمو ترش به این صورت که مسواک را به لیمو ترش زده و روی آن روغن جوش بزنید سپس روی جوش های سرسیاه به صورت دایره ای و آرام بمالید سپس بشویید.
پاسخ با نقل قول 
آخرین ویرایش:

mohamadali

ProfessionaL
3/6/21
92
چجوری جای جوش ها و جوش های سر سیاه رو با مواد طبیعی از بین ببریم؟

مواد لازم :
1/2 قاشق غذاخوری جوش شیرین
1/2 قاشق چای خوری آب مقطر
جوش شیرین و آب مقطر رو با هم مخلوط کنید، بعد از اون آرایش صورتتون رو پاک کنید و صورتتون رو بشویید. این مواد رو روی بخش هایی از صورتتون که جای جوش یا جوش سر سیاه داره به مدت 5 دقیقه قرار بدید. بعد از این مدت، صورتتون رو با آب بشویید. میتونید این ماسک رو، یک روز در میان استفاده کنید
 
بالا پایین