خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

سیدجلال؛ مردی برای تمام فصول!

  • شروع کننده موضوع DaniyaL
  • تاریخ شروع

DaniyaL

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
مدیریت
8/27/20
360
سیدجلال حسینی اگر بهترین مدافع تاریخ فوتبال کشورمان نباشد بدون شک و تردید یکی از دو دفاع وسط تاریخ این مرز و بوم است.

بحث داغ تحریریه خبرورزشی پس از بازی تراکتور و پرسپولیس «سیدجلال حسینی» بود. یکی، دو نفر از بچه‌ها معتقد بوده و هستند که کاپیتان فعلی پرسپولیس بهترین مدافع میانی تاریخ فوتبال کشورمان است و اغلب موافق بودند. البته چند نفری هم ضمن احترام به سیدجلال حسینی از نفراتی همچون‌؛ حسن حبیبی، محمد پنجعلی، سهراب بختیاری‌زاده و... اسم بردند اما موافقان سیدجلال بیشتر بودند.

سیدجلال حسینی بدون شک یکی از بهترین مدافعان میانی نسل خود است. در تاریخ فوتبال کمتر مدافعی قدرت حضور رهبرمآبانه، توانایی بازیخوانی و دقت سرزنی او را داشته است. مدافع پرسپولیس در حال حاضر با ۸ قهرمانی در لیگ برتر پرافتخارترین بازیکن تاریخ این رقابت‌هاست و حتی اغراق نیست سیدجلال حسینی را یک اسطوره بخوانیم.

کدام مدافع ایرانی را سراغ دارید که مثل سیدجلال حسینی به ۱۰۰ بازی ملی رسیده باشد؟ در همین بازی اخیر پرسپولیس مقابل تراکتور در تبریز نیز او نقش یک کاپیتان، یک صخره، یک گلزن، یک قهرمان و یک امید را توأمان بازی کرد. بار دیگر این پرسش را مطرح می‌کنیم‌؛ بهترین مدافع میانی تاریخ فوتبال ایران کیست؟

جواب دادن به این سؤال شاید کمی سخت باشد اما برخی بازیکنان در قالب زمان و مکان نمی‌گنجند. کارلس پویول، فرانکو بارزی یا فرانتس بکن‌بائر در دنیای فوتبال یا سیدجلال حسینی در فوتبال ایران بازیکنانی به شمار می‌روند که می‌توانستند یا می‌توانند در هر دهه و زمانی بازی کنند. این قبیل بازیکنان از زمان خود جلوتر بوده و هستند. همان‌طور که نوشتیم سیدجلال حسینی نیز در زمره همین بازیکنان است. او در ۳۹ سالگی نه تنها مقابل مهاجمان جوان، سرعتی، تکنیکی و حتی سرزن حریف کم نمی‌آورد بلکه گل‌های ۳ امتیازی برای تیمش می‌زند. گل‌هایی که نشان دهنده اوج هوشمندی و قدرت او در آستانه ۴۰ سالگی است. نزدیکان پرسپولیس خوب به خاطر دارند برانکو ایوانکوویچ چگونه در فصل نقل و انتقالات لیگ پانزدهم برای خرید سیدجلال حسینی مقاومت کرد. مرد کروات اصرار داشت لوکا ماریچ به مراتب بهتر و محکم‌تر از سیدجلال است و از قدرت رهبری بالاتری برخوردار است اما...

برانکو زمانی متوجه اشتباه بزرگ خودش شد که در پایان لیگ پانزدهم قهرمانی را به خاطر تفاضل گل به استقلال خوزستان عبدا... ویسی واگذار کرد. بلافاصله پس از پایان لیگ پانزدهم سیدجلال حسینی خریداری شد تا فوندانسیون قهرمانی‌های متوالی سرخپوشان در لیگ برتر ریخته شود. پرسپولیس با کاپیتان سیدجلال ۴ سال پی‌درپی قهرمان لیگ برتر شد و دو بار به فینال آسیا رسید تا خیلی چیزها ثابت شود. بهترین مدافع میانی تاریخ فوتبال ایران کیست؟

سیدجلال حسینی اگر هم بهترین مدافع تاریخ فوتبال کشورمان نباشد بدون شک و تردید یکی از دو دفاع وسط تاریخ این مرز و بوم است
 
بالا پایین