خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

معرفی ۵ بازی رومیزی برای یادگیری زبان انگلیسی

Green Light

Call Me a Panda
DaisY
8/25/20
199
معرفی ۵ بازی رومیزی برای یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی زمانی دلچسب و خواستنی می‌شود که از حالت خشک و اجباری خارج شود. با این بازی‌ها هم سرگرم شوید و هم زبان انگلیسی بیاموزید.


برخی از بازی‌های رومیزی با این هدف ساخته شده‌اند تا آموزشی باشند. اگرچه این بازی‌ها جنبه سرگرمی دارند اما به عنوان راهی برای یادگیری بازیکنان نیز هستند. کمااینکه یادگیری اگر با تفریح و لذت همراه باشد، بسیار عمیق‌تر است.

بازی‌های تخته‌ای زیادی وجود دارند که می‌توان از آنها برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کرد. هر یک از آنها مهارت‌های متفاوتی را به شما یاد می‌دهند. برخی از آنها برای یادگیری واژگان جدید عالی هستند، در حالی که برخی دیگر روش خوبی برای تمرین با استفاده از واژگانی که قبلاً می‌دانید، محسوب می‌شوند. در این مطلب با چند بازی آموزش زبان انگلیسی آشنا می‌شویم.

بازی Scrabble

هیچ لیست بازی آموزش یادگیری زبان انگلیسی نمی‌تواند بدون بازی کلاسیک خط خطی کردن کامل باشد! برای بازی خط خطی، باید با استفاده از حروف، کلمات را در صفحه بازی تنظیم کنید. نامه‌ها برای شما امتیاز کسب می‌کنند و کاشی‌های ویژه امتیاز بیشتری به شما می‌دهند. هدف از این بازی نوشتن بهترین کلمات و قرار دادن آنها در بهترین مکان در صفحه است. برای انجام این بازی لازم نیست از قبل کلمات زیادی در ذهن داشته باشید، شما به مرور پیشرفت می‌کنید. نکته جالب در مورد این بازی این است که شما می‌توانید کلماتی که حتی حدس درست بودنش را هم نمی‌زنید، در فرهنگ لغت بیابید. این بازی را می‌توان دو نفره انجام داد و از آن لذت برد.بازی taboo

هر کارت در بازی تابو یک کلمه اصلی را نشان می‌دهد. در زیر کلمه اصلی لیستی از کلمات مشابه کلمه اصلی را خواهید یافت، یا مترادف یا کلماتی که با کلمه اصلی ارتباط تنگاتنگی دارند. وظیفه شما توصیف کلمه اصلی برای بازیکنان بدون استفاده از کلمات زیر آن است. این بازی بسیار سخت‌تر از آن است که در ابتدا به نظر می‌رسد. تابو باعث می‌شود شما خلاقانه فکر کنید. با استفاده از تابو، متوجه خواهید شد که کلمات بسیار بیشتری را نسبت به آنچه فکر می‌کنید در ذهن می‌یابید. همچنین، اگر با یک فرهنگ لغت بازی کنید، می‌توانید نه تنها یک کلمه جدید، بلکه هر کلمه‌ای را که در زیر آن ذکر شده است بیاموزید. تابو را می‌توان با هر تعداد نفر، با استفاده از تیم‌ها یا فقط یک به یک انجام داد. به هر حال شما می‌خواهید بازی کنید، هم سرگرم می‌شوید و هم چیزی یاد خواهید گرفت!بازی Apples to Apple

سیب به سیب یک بازی بسیار سرگرم کننده و همچنین خنده‌دار است زیرا ترکیب کارت‌ها گاهی اوقات می‌تواند بامزه باشد. علاوه بر اینکه یک بازی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است. بازی از یک سری کارت تشکیل شده است. کلمات موجود در کارت‌ها همه اسم یا صفت هستند. مهمتر از همه، شما نیازی به استفاده از فرهنگ لغت ندارید چراکه تعاریف درست در کارت‌ها ذکر شده است. برای بازی سیب به سیب، هر بازیکن یک کارت را به پشت قرار می‌دهد که به بهترین وجه توسط یک کارت ویژه روی میز توصیف می‌شود. «قاضی» کارت‌ها را برمی‌گرداند و بهترین کارت را انتخاب می‌کند. آن شخص در نوبت بعدی قاضی می‌شود.

بازی Once Upon A Time

روزی روزگاری بازی است که با ورق انجام می‌شود و روایتگر داستانی برای شماست. همه کارت‌هایی که دریافت می‌کنید دارای عناصر داستانی است و یک کارت پایان بازی را نشان می‌دهد. این یک بازی بسیار سرگرم‌کننده است که در آن هیچ کس برنده نمی‌شود. می‌توانید از بازی به شکلی که هست استفاده کنید یا کارت‌های خود را با کلماتی که می‌خواهید یاد بگیرید درست کنید. این بازی را می‌توان در کنار دوستان یا حتی به تنهایی انجام داد و از آن لذت برد.

بازی Scattergories

پراکندگی یک بازی خلاقانه است. به شما چیزهایی مانند «رنگ» یا «آنچه سرد هستند» داده می‌شود و باید به وسیله کلماتی که متناسب با آن دسته‌ها هستند فکر کنید. در این بازی شما برای نوشتن چیزهایی که هیچ کس ننوشته، امتیاز بیشتری کسب می‌کنید. بنابراین اگر دست شما «چیزهای سرد» است، به جای نوشتن «بستنی»، می‌توانید بنویسید «خانه اسکیمو». این یک بازی خارق العاده برای هرکسی است که آموزش زبان انگلیسی را شروع کرده و به دنبال تمرین واژگان است.
منبع:ایرنا
 
بالا پایین