خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

هفته هیولایی گیشه آمریکا/ «گودزیلا» باز هم صدرنشین شد

کوکیッ

کاربر فعال بخش سینما
1/1/21
100
برای مشاهده تصاویر باید ثبت نام کنید


چهارمین قسمت از مجموعه سینمایی «گودزیلا در برابر کونگ» به مرز فروش ۳۹۰ میلیون دلاری نزدیک شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی «گودزیلا در برابر کونگ» در هفته سوم اکران در گیشه داخل آمریکا همچنان می‌تازد و صدرنشینی خود را حفظ کرده است. این فیلم که محصول کمپانی‌های برادران وارنر و لجندری است، در سه هزار سینمایی که در اختیار داشت، ۷.۷ میلیون دلار فروخت تا در آمد سه هفته‌ای آن از گیشه آمریکا به ۸۰ میلیون دلار برسد.

این فیلم اگر به موفقیت خود ادامه دهد، به اولین فیلم در گیشه آمریکا و کانادا تبدیل خواهد شد که از آغاز پاندمی از فروش صد میلیون دلاری عبور می‌کند. میزان بلیت فروشی این فیلم قابل توجه است، اما نه به این دلیل که سینما‌های آمریکا با محدودیت ظرفیت فعالیت می‌کنند. بلکه به این دلیل که فیلم «گودزیلا» همزمان با سینما‌ها روی سرویس استریم HBO هم در دسترس بوده است. تمامی فیلم‌های کمپانی برادران وارنر در سال ۲۰۲۱ از این الگو پیروی می‌کنند.

در گیشه‌های خارجی هم «گودزیلا در برابر کونگ» عملکرد خوبی داشته و بیش از ۳۰۰ میلیون دلار فروخته است تا مجموع فروش جهانی آن به ۳۹۰ میلیون دلار برسد. حدود ۱۶۵ میلیون دلار برای ساخت این فیلم هزینه شده و پیش بینی می‌شود به سود آوری برسد. کمپانی لجندری که در سرمایه گذاری این فیلم مشارکت داشته اکران آن را در چین انجام می‌دهد و تا کنون ۱۷۷ میلیون دلار فروخته است.

فیلم اکشن و مهیج «هیچکس» محصول کمپانی یونیورسال با بازی باب آدنکرک، با ۲.۵ میلیون دلار از ۲۴۰۰ سینما در جایگاه دوم قرار گرفت. این فیلم در چهار هفته‌ای که پا به سینما‌ها گذاشته، ۱۹ میلیون دلار در آمریکا و ۳۴ میلیون دلار در گیشه جهانی فروش داشته است. در جایگاه سوم فیلم ترسناک «نامقدس» قرار دارد که با ۲ میلیون دلار در این هفته، از مرز ۹ میلیون دلار در آمریکا عبور کرد. انیمیشن «رایا و آخرین اژدها» و فیلم لایو اکشن «تام و جری» هم در رتبه‌های چهارم و پنجم این هفته قرار گرفتند.

 

Majid.JD

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
موسس
8/18/20
852
نمی دونم چرا از این فیلمایی که موضوعش حیوانات و جک و جونوران خوشم نمیاددد
 
بالا پایین