خوش آمدید!

با تشکر از مشاهده انجمن گفتگوی ایرانی پاتوق در صورت تمایل برای استفاده از تمامی امکانات انجمن ثبت نام نمایید.

همین حالا ثبت نام کن!

گفته بودی نیست حالم خوب [کتابخوانی]

اشک قلم

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
معاونت
8/27/20
176

اولین کتابم رو از برادرم هدیه گرفتم‌.
«هوشمندان سیاره اوراک».
با خوندنش دریچه ای برام باز شد به سمت دنیایی خیلی بهتر از جایی که در آن قرار داریم.

کتاب ها را سریع و دیوانه وار می خوندم تا مسئول کتابخانه تعداد کتاب بیشتری به امانت بده..

توی مدرسه، اتوبوس، زیر نور ضعیف چراغ مطالعه ی قدیمی،
تهوع می‌گرفتم، چشمهام و سرم درد میگرفت ولی حالم واقعا خوب بود‌..

برای مشاهده تصاویر باید ثبت نام کنید

حالا امیدوارم اینجا همان حس خوب تکرار بشه..

کتاب هایی رو که دوست دارید معرفی کنید.
باهم بخوانیم و‌ احساسات و برداشت ها رو به اشتراک بگذاریم.

محدودیت در دسته بندی کتاب نداریم‌ جز اینکه زیاد حجیم و حاوی مضامینی که برای انجمن موردی ایجاد می کنه نباشند.

برای شروع شبی ده صفحه بنظرم خوب هست.

☕ ☕

Majid.JD

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
موسس
8/18/20
852
@هبوط @Green Light @DaniyaL @Sahar @Pari_A @Hossein @tech
و بقیه دوستان حتما بیاید. خیلی ایده ی خوبیه
مرسی مهسا🌹

به نظرم 1 هفته نظرسنجی کنیم چه کتابی بخونیم بعدم استارت کنیم
اگر کسی در مورد تهیه کتاب هر گونه مشکلی داشت به من پیغام بده تا رفعش کنیم
من خودم این کتاب خوندم و خیلی خوب بود به نظرم یعنی لازم بود خوندنش برام و دوست دارم دوباره بخونمش.
من کتاب قدرت بی قدرتانو پیشنهاد میدم. حجمشم زیاد نیست

Pari_A

تازه وارد
8/27/20
4
سلام خیلیلم عالیه که. من چند تا کتابایی که خوندم رو معرفی میکنم. هم رمان هم روانشناسی و...

گذر روزگار
گمشده
فراموشم نکن
نویسنده اینا ایرانیه و اسمشونو یادم رفته چون خیلی وقت پیش خوندم
خودت باش دختر اثر ریچل هالیس
مثل یک مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن اثر استیو هاروی
انسان در جستجو معنا اثر ویکتور فرانکل
کاش در ۲۰سالگی میدانستم اثر تینا سیلیگ

اینا کتابایی که واقعا عالی بودن و هم ارزش خوندن رو دارن.
البته کتاب اخری رو هنوز تموم نکردم و تا نصفه اومدم و میتونم بگم عالیه.
بازم خوندم معرفی میکنم

آخرین ویرایش:

DaniyaL

Assistance
عضو کادر مدیریت
معاونت
8/27/20
305
مرسی از مهسا عزیز ایده خیلی خوبیه ، شرکت میکنم. منم که تایمم این روزها آزاده ساعت ها پشت میز میگذره هفته ای یه کتاب رو میتونم بخونم، منم چند تا کتاب که خوندم رو معرفی میکنم...

× ساداکو و هزار درنای کاغذی اثر النور کوئر
× بیگانه اثر آلبرکامو
× قلعه حیوانات اثر جرج اورول
× عشق ممنوعه اثر شهره فروتنی
× سگ ولگرد اثر صادق هدایت
دیوان کامل فروغ فرخزاد و کتاب های حسین پناهی هم که حرف نداره...

آخرین ویرایش:

اشک قلم

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
معاونت
8/27/20
176
@هبوط @Green Light @DaniyaL @Sahar @Pari_A @Hossein @tech
و بقیه دوستان حتما بیاید. خیلی ایده ی خوبیه
مرسی مهسا🌹

به نظرم 1 هفته نظرسنجی کنیم چه کتابی بخونیم بعدم استارت کنیم
اگر کسی در مورد تهیه کتاب هر گونه مشکلی داشت به من پیغام بده تا رفعش کنیم
من خودم این کتاب خوندم و خیلی خوب بود به نظرم یعنی لازم بود خوندنش برام و دوست دارم دوباره بخونمش.
من کتاب قدرت بی قدرتانو پیشنهاد میدم. حجمشم زیاد نیست
ممنون از خودت 🌹
فکرکنم مثل تو مختصری با توضیح کتاب رو‌معرفی کنیم خیلی بهتره.

منم کتاب هاگاکوره، اثر یاماموتو تسونه‌تومو رو پیشنهاد میدم.

تعریفی از هاگاکوره در ویکی پدیا؛
کتاب، حاوی دیدگاه‌های تسونه‌تومو در مورد بوشیدو و رموز سلحشوری یک سامورایی است. در هاگاکوره اظهار شده‌است که بوشیدو در واقع «طریقه مردن» یا زندگی کردن با این طرز فکر است که فرد، از پیش مرده‌است.

Majid.JD

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
موسس
8/18/20
852
خوب تا اینجا دوستان این کتابارومعرفی کردن

@اشک قلم
کتاب هاگاکوره، اثر یاماموتو تسونه‌تومو : کتاب، حاوی دیدگاه‌های تسونه‌تومو در مورد بوشیدو و رموز سلحشوری یک سامورایی است. در هاگاکوره اظهار شده‌است که بوشیدو در واقع «طریقه مردن» یا زندگی کردن با این طرز فکر است که فرد، از پیش مرده‌است.

این داستانی واقعی از دختری به نام ساداکو ساساکی ست که هنگام بمباران اتمی هیروشیما در آن شهر می‌زیسته‌است. او به دلیل تشعشعات سرطان خون گرفت و در دوره حیاتش در یک آسایشگاه، بنابر یک باور افسانه ای در ژاپن که اگر کسی ۱۰۰۰ درنای کاغذی بسازد یک آرزویش برآورده می‌شود برای بهبود خود، اریگامی درناهای کاغذی درست می‌کرد.
* بیگانه (به فرانسوی: L'Étranger) رمانی نوشته آلبر کامو: نویسنده فرانسوی در سال ۱۹۴۲ است. مضمون و چشم‌انداز آن اغلب به عنوان نمونه ای از فلسفه پوچ انگار و اگزیستانسیالیسم ذکر می‌شود. گرچه خود کامو مورد دوم را رد می‌کند. این اثر برنده جایزه نوبل ادبیات ۱۹۵۷ شد.

* مزرعه حیوانات (به انگلیسی: Animal Farm) که در ایران به نام قلعه حیوانات نیز شناخته شده‌است، رمانی پادآرمان‌شهری به زبان انگلیسی و نوشتهٔ جرج اورول و یکی از نمونه‌های ادبیات رمزی است.
* عشق ممنوعه اثر شهره فروتنی : توضیح زیادی از کتاب ندیدم ظاهرا عاشقانه باید باشه
* سگ ولگرد اثر صادق هدایت : داستانی کنایی و نمادین است که از زاویهٔ دید دانای کل روایت می‌شود. نقّادان آن را داستانی اگزیستانسیالیستی به‌شمار آورده‌اند و، با بعضی دیگر از داستان‌های هدایت مانند «زنده‌به‌گور» و «تاریک‌خانه»، از آن دسته روان‌داستان‌هایش دانسته‌اند که به شیوهٔ واقع‌گرایی نوشته شده. روان‌شناسان و افسانه‌شناسان و اخلاقیّون و دانشمندان اجتماعی و فلسفی دربارهٔ «سگ ولگرد» سخن‌ها گفته‌اند. پژوهشگران ادبیات این داستان را با داستان‌های دیگری از زبان‌های دیگر هم سنجیده‌اند.
* کتاب اشعاریم که معرفی شده خوب مشخصه
* خودت باش دختر : رمانی درباره‌ی یک زن است. زنی به نام ریچل هالیس که مانند تمام زن‌ها خوبی‌ها و بدی‌های خودش را دارد اما بی‌نهایت به خودش و زندگی‌اش علاقه‌مند است. او در کتاب خودت باش دختر حرف‌های زیادی برای تمام زنان و دختران دنیا دارد و می‌خواهد همه‌ی‌ آن‌ّها خودشان را دوست داشته و به خودشان باور داشته باشند.
* مثل یک مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن اثر استیو هاروی : استیو هاروی کمدین معروف آمریکایی در کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن با زبان شیرین و طنز خاص خود از حقایق و تجربیات شخصی‌اش استفاده کرده تا به زنان کمک کند که بدانند آقایان هنگام رابطه، صمیمیت و عشق چطور فکر می‌کنند. این کتاب تا مدت‌ها در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تامیز قرار داشت و به زنان زیادی در سراسر جهان کمک کرده است تا مشکلات رابطه‌شان را حل کنند.
* کتاب انسان در جست‌وجوی معنی (Man’s Search for Ultimate Meaning) در سال 1946 برای اولین بار منتشر شد. این کتاب یکی از بهترین نمونه‌های ادبی در ادبیات روانشناسانه است و روایت زندگی و نجات یافتن دکتر ویکتور فرانکل در اردوگاه کار اجباری رژیم نازی را شرح می‌دهد. فرانکل در این کتاب ابتدا خاطراتش از آشویتس را بازگو می‌کند و سپس تلاش‌ها و راهکارهایش برای زنده ماندن را توضیح می‌دهد.
* کاش در ۲۰سالگی میدانستم اثر تینا سیلیگ : کتاب بر اساس داستان‌هایی از موفقیت و شکست نوشته شده است. داستان‌هایی که نویسنده در کلاس‌های درس خود به عنوان استاد دانشگاه و پیش از آن به عنوان پژوهشگر، کارآفرین و مشاور مدیریتی تجربه کرده است و داستان‌هایی که کارآفرینان، مربیان، مدیران و.... برای او تعریف کرده‌اند

بقیه دوستان هم اگر کتابی میشناسند معرفی بکنن

کتاب هاگاکوره، اثر یاماموتو تسونه‌تومو دوست دارم بخونم چون همیشه دوست داشتم با فرهنگای مختلف آشنا بشم
بیگانه اثر آلبرکامو و سگ ولگرد اثر صادق هدایت همیشه دوست داشتم اثر این دو تا نویسنده رو بخونم ولی فرصت نشده پس این دو کتابم میتونه تو انتخابم باشه
انسان در جستجو معنا اثر ویکتور فرانکل به نظر مطالبش خوبه این زمینه کتابم دوست دارم

دوستان زودتر انتخاباشونو بگن همینجا تا زودتر به نقطه مشترکی برسیمو شروع کنیم به خوندنش:cautious:

هبوط

داره راه میوفته
3/5/21
25
سلام
مرسی از تاپیک خوب و ایده ی نابش.
دوستان روی هر کتابی به توافق رسیدید فایل صوتیشم قرار بدید برای کسانی مثل من که اصلا فرصت و موقعیت کتاب دست گرفتن ندارن.
امیدوارم این تاپیک و ادامه دار بودنش حال خوب تزریق کنه به هممون.🌿🌹

اشک قلم

SpeciaL
عضو کادر مدیریت
معاونت
8/27/20
176
خوب تا اینجا دوستان این کتابارومعرفی کردن

@اشک قلم
کتاب هاگاکوره، اثر یاماموتو تسونه‌تومو : کتاب، حاوی دیدگاه‌های تسونه‌تومو در مورد بوشیدو و رموز سلحشوری یک سامورایی است. در هاگاکوره اظهار شده‌است که بوشیدو در واقع «طریقه مردن» یا زندگی کردن با این طرز فکر است که فرد، از پیش مرده‌است.

این داستانی واقعی از دختری به نام ساداکو ساساکی ست که هنگام بمباران اتمی هیروشیما در آن شهر می‌زیسته‌است. او به دلیل تشعشعات سرطان خون گرفت و در دوره حیاتش در یک آسایشگاه، بنابر یک باور افسانه ای در ژاپن که اگر کسی ۱۰۰۰ درنای کاغذی بسازد یک آرزویش برآورده می‌شود برای بهبود خود، اریگامی درناهای کاغذی درست می‌کرد.
* بیگانه (به فرانسوی: L'Étranger) رمانی نوشته آلبر کامو: نویسنده فرانسوی در سال ۱۹۴۲ است. مضمون و چشم‌انداز آن اغلب به عنوان نمونه ای از فلسفه پوچ انگار و اگزیستانسیالیسم ذکر می‌شود. گرچه خود کامو مورد دوم را رد می‌کند. این اثر برنده جایزه نوبل ادبیات ۱۹۵۷ شد.

* مزرعه حیوانات (به انگلیسی: Animal Farm) که در ایران به نام قلعه حیوانات نیز شناخته شده‌است، رمانی پادآرمان‌شهری به زبان انگلیسی و نوشتهٔ جرج اورول و یکی از نمونه‌های ادبیات رمزی است.
* عشق ممنوعه اثر شهره فروتنی : توضیح زیادی از کتاب ندیدم ظاهرا عاشقانه باید باشه
* سگ ولگرد اثر صادق هدایت : داستانی کنایی و نمادین است که از زاویهٔ دید دانای کل روایت می‌شود. نقّادان آن را داستانی اگزیستانسیالیستی به‌شمار آورده‌اند و، با بعضی دیگر از داستان‌های هدایت مانند «زنده‌به‌گور» و «تاریک‌خانه»، از آن دسته روان‌داستان‌هایش دانسته‌اند که به شیوهٔ واقع‌گرایی نوشته شده. روان‌شناسان و افسانه‌شناسان و اخلاقیّون و دانشمندان اجتماعی و فلسفی دربارهٔ «سگ ولگرد» سخن‌ها گفته‌اند. پژوهشگران ادبیات این داستان را با داستان‌های دیگری از زبان‌های دیگر هم سنجیده‌اند.
* کتاب اشعاریم که معرفی شده خوب مشخصه
* خودت باش دختر : رمانی درباره‌ی یک زن است. زنی به نام ریچل هالیس که مانند تمام زن‌ها خوبی‌ها و بدی‌های خودش را دارد اما بی‌نهایت به خودش و زندگی‌اش علاقه‌مند است. او در کتاب خودت باش دختر حرف‌های زیادی برای تمام زنان و دختران دنیا دارد و می‌خواهد همه‌ی‌ آن‌ّها خودشان را دوست داشته و به خودشان باور داشته باشند.
* مثل یک مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن اثر استیو هاروی : استیو هاروی کمدین معروف آمریکایی در کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن با زبان شیرین و طنز خاص خود از حقایق و تجربیات شخصی‌اش استفاده کرده تا به زنان کمک کند که بدانند آقایان هنگام رابطه، صمیمیت و عشق چطور فکر می‌کنند. این کتاب تا مدت‌ها در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تامیز قرار داشت و به زنان زیادی در سراسر جهان کمک کرده است تا مشکلات رابطه‌شان را حل کنند.
* کتاب انسان در جست‌وجوی معنی (Man’s Search for Ultimate Meaning) در سال 1946 برای اولین بار منتشر شد. این کتاب یکی از بهترین نمونه‌های ادبی در ادبیات روانشناسانه است و روایت زندگی و نجات یافتن دکتر ویکتور فرانکل در اردوگاه کار اجباری رژیم نازی را شرح می‌دهد. فرانکل در این کتاب ابتدا خاطراتش از آشویتس را بازگو می‌کند و سپس تلاش‌ها و راهکارهایش برای زنده ماندن را توضیح می‌دهد.
* کاش در ۲۰سالگی میدانستم اثر تینا سیلیگ : کتاب بر اساس داستان‌هایی از موفقیت و شکست نوشته شده است. داستان‌هایی که نویسنده در کلاس‌های درس خود به عنوان استاد دانشگاه و پیش از آن به عنوان پژوهشگر، کارآفرین و مشاور مدیریتی تجربه کرده است و داستان‌هایی که کارآفرینان، مربیان، مدیران و.... برای او تعریف کرده‌اند

بقیه دوستان هم اگر کتابی میشناسند معرفی بکنن

کتاب هاگاکوره، اثر یاماموتو تسونه‌تومو دوست دارم بخونم چون همیشه دوست داشتم با فرهنگای مختلف آشنا بشم
بیگانه اثر آلبرکامو و سگ ولگرد اثر صادق هدایت همیشه دوست داشتم اثر این دو تا نویسنده رو بخونم ولی فرصت نشده پس این دو کتابم میتونه تو انتخابم باشه
انسان در جستجو معنا اثر ویکتور فرانکل به نظر مطالبش خوبه این زمینه کتابم دوست دارم

دوستان زودتر انتخاباشونو بگن همینجا تا زودتر به نقطه مشترکی برسیمو شروع کنیم به خوندنش:cautious:
من بیگانه و سگ‌ولگرد و قلعه حیوانات و ساداکو رو‌خوندم.

بین این چند تا بیگانه رو اول میدونم.

سگ ولگرد داستان کوتاهه اونم برای شروع خوبه بنظرم🌹

DaniyaL

Assistance
عضو کادر مدیریت
معاونت
8/27/20
305
چند تا کتاب دیگه هم دارم مثل چهار اثر فلورانس میتونه برای شروع خوب باشه
سگ ولگرد هم برای شروع کتاب خوانی خوبه، داستان کوتاه و خوبیه.

بالا پایین